نادرشیمی

استئارات کادمیوم به همراه ساختار و نام انگلیسی آن

استئارات کادمیم نمک فلزی با فرمول Cd(O2CC17H35)2 است. این ماده جامد سفید که به عنوان صابون فلزی طبقه بندی می شود، همچنین میتوان گفت استئارات کادمیم به عنوان روان کننده و به عنوان تثبیت کننده حرارت و نور در پلی وینیل کلرید استفاده می شود.استفاده از استئارات کادمیم به دلیل سمی بودن آن تنها به صنایع شیمیایی محدود است.

ویژگی های استئارات کادمیم

استئارات کادمیوم پودری سفید رنگ با بوی کمی چربی است. به عنوان روان کننده و تثبیت کننده در پلاستیک ها و به عنوان چسب تجاری نیز استفاده می شود.

واکنش پذیری

استئارات کادمیم دارای قدرت اکسید کننده یا کاهش دهنده ضعیفی است. اکثر ترکیبات این کلاس کمی محلول یا نامحلول در آب هستند. اگر محلول در آب باشد، معمولاً محلول ها نه شدیدا اسیدی هستند و نه به شدت بازی. این ترکیبات نسبت به آب واکنش نشان نمی دهند.

کاربرد ها

استئارات کادمیم در درجه اول به عنوان یک اسید شکن، عامل آزاد‌کننده و روان‌کننده در صنعت پلاستیک، به عنوان ضد آب در ساختمان (همانند استئارات آلومینیوم و استئارات کلسیم) و به عنوان یک افزودنی ضدانعقاد در داروها و لوازم آرایشی استفاده می‌شود.این ماده در صنایع پلاستیک کاربرد های گوناگون دارند. به طور مثال به عنوان روان کننده و یا آزاد کننده استفاده میشوند.این دو کاربرد را میتوان در صنعت پلاسیتک نیز مشاهده کرد.

کاربرد ها به طور خلاصه

  • عامل آزاد‌کننده
  • روان‌کننده در صنعت پلاستیک
  • به عنوان ضد آب در ساختمان‌سازی
  • به عنوان یک افزودنی ضدانعقاد در داروها و لوازم آرایشی
نمونه استئارات کادمیوم نادرشیمی
ساختار شیمیایی استئارات کادمیوم
ساختار شیمایی استئارات کادمیوم

بررسی استئارات کادمیم از نظر بهداشتی و زیست محیطی

ترکیبات کادمیوم ( همانند استئارات کادمیم) و کادمیوم تراتوژن هستند و همچنین ممکن است باعث آسیب تولید مثل به دستگاه تناسلی مردان شوند (از جمله کاهش تعداد اسپرم). کادمیوم استئارات باید با احتیاط بسیار زیاد مصرف شود. در ادامه تمام ابعاد بهداشتی را بررسی خواهیم کرد.

واکنش های هوا و آب: بدون واکنش سریع با هوا. بدون واکنش سریع با آب.
خطر آتش سوزی: هنگامی که حرارت داده می شود تا تجزیه شود، دود تند منتشر می کند.
خطر سلامت: مشابه کادمیوم؛ سمیت حاد به طور قابل توجهی ثانویه به خوردن یا استنشاق بخار کادمیوم رخ می دهد. مسمومیت ناشی از استنشاق نسبتاً نادر اما خطرناک است و میزان مرگ و میر آن در حدود 15 درصد است.
روش های اضطراری حمایت از زندگی: قرار گرفتن در معرض حاد با استئارات کادمیم ممکن است نیاز به ضد عفونی و حمایت زندگی برای قربانیان داشته باشد. پرسنل اورژانس باید لباس محافظ متناسب با نوع و درجه آلودگی بپوشند. همچنین در صورت لزوم باید از تجهیزات تنفسی تصفیه کننده هوا یا هوای عرضه شده استفاده شود. وسایل نقلیه نجات باید لوازمی مانند ورقه های پلاستیکی و کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف را برای کمک به جلوگیری از گسترش آلودگی حمل کنند.

 

کمک های اولیه

هشدار: اثرات ممکن است چند ساعت به تعویق بیفتد. احتیاط توصیه می شود.
علائم و نشانه‌های مواجه حاد با استئارات کادمیم: علائم و نشانه‌های زیر ممکن است پس از قرار گرفتن در معرض استئارات کادمیم مشاهده شود سرفه، تنگی نفس (تنگی نفس)، خشکی دهان یا افزایش بزاق، درد شکم، تهوع، استفراغ، برونشیت و قفسه سینه. درد سرگیجه (سرگیجه)، تب و تعریق زیاد نیز ممکن است رخ دهد.

قرار گرفتن در معرض استنشاق:

1. فرد را به هوای تازه منتقل کنید. پرسنل اورژانس باید از قرار گرفتن در معرض استئارات کادمیم خودداری کنند.
2.علائم حیاتی از جمله نبض و تعداد تنفس را ارزیابی کنید و هرگونه ضربه را یادداشت کنید.
اگر نبض تشخیص داده نشد، CPR را انجام دهید. اگر نفس نمی کشد، نفس منصنوعی بدهید. اگر تنفس مشکل دارد، از اکسیژن یا سایر حمایت های تنفسی استفاده کنید.
3. مجوز و یا دستورالعمل های بیشتر را از بیمارستان محلی برای تجویز پادزهر یا انجام سایر روش های تهاجمی دریافت کنید.
4. حمل و نقل به یک مرکز مراقبت های بهداشتی.

قرار گرفتن در معرض پوست و چشم:

1. پرسنل اورژانس باید از قرار گرفتن در معرض استئارات کادمیم خودداری کنند.
2. علائم حیاتی از جمله نبض و تعداد تنفس را ارزیابی کنید و هرگونه ضربه را یادداشت کنید. اگر نبض تشخیص داده نشد، CPR را انجام دهید. اگر نفس نمی کشد، نفس منصنوعی بدهید. اگر تنفس مشکل دارد، از اکسیژن یا سایر حمایت های تنفسی استفاده کنید.
3. لباس های آلوده را در اسرع وقت خارج کنید.
4. اگر قرار گرفتن در معرض چشم اتفاق افتاده است، چشم ها باید حداقل به مدت 15 دقیقه با آب ولرم شسته شوند.
5. نواحی در معرض پوست را به طور کامل با آب و صابون بشویید.
6. مجوز و یا دستورالعمل های بیشتر را از بیمارستان محلی برای تجویز پادزهر یا انجام سایر روش های تهاجمی دریافت کنید.
7. حمل و نقل به یک مرکز مراقبت های بهداشتی.

قیمت استئارات کادمیم و درخواست نمونه

برای دریافت نمونه و قیمت میتوانید با واحد فروش شرکت نادرشیمی در ارتباط باشید.همچنین میتوانید از طریق این فرم به منظور دریافت نمونه اقدام فرمایید. اگر سوالی دارید کارشناسان ما در کنارشما هستند.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
دنبال کردن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد های درون خطی
مشاهده تمام نظرات
0
از نظر شما استقبال میکنیم بازخورد خود را ثبت کنیدx