نادرشیمی

تصویری برای مجتوای استئارات منیزم. با پس زمینه پودر سفید

استئارات منیزیم با فرمول شیمیایی: Mg(C18H35O2)یک ترکیب شیمیایی صابونی است، متشکل از نمک حاوی استئارات (آنیون اسید استئاریک) و یک کاتیون منیزیم (Mg2+). استئارات منیزیم پودری سفید رنگ و نامحلول در آب است و نقطه ذوب آن 130-140 درجه میباشد. کاربردهای آن از نرمی، نامحلول بودن در بسیاری از حلال ها و سمیت کم بهره می برد. این ماده به عنوان یک عامل آزاد کننده و به عنوان یک جزء یا روان کننده در تولید مواد دارویی و آرایشی استفاده می شود.جالب است بدانید ترکیبات منیزیم استئارات و گلیسیرین اگر منشا گیاهی داشته باشد حلال و اگر منشا حیوانی داشته باشد حرام است.

ویژگی های استئارات منیزیم

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که پوشش روی داروها و ویتامین‌های شما از چه ماده‌اي به وجود آمده است؟ 
این ماده یک افزودنی است که عمدتا در کپسول‌های دارویی استفاده می‌شود و يك عامل روان‌كنندگي محسوب می‌شود. از چسبیدن اجزای یک کپسول به یکدیگر و همينطور چسبيدن كپسول به دستگاهی که کپسول‌ها را تولید می‌کند، جلوگیری می‌کند. در نتیجه می توان گفت این ماده به بهبود قوام و کنترل کیفیت کپسول‌های دارویی کمک می‌کند. ایجاد کپسول‌های دارویی بدون استئرات منیزیم امکان‌پذیر است اما تضمین قوام و کیفیت آن کپسول‌ها دشوارتر است. استئارات منیزیم برای به تأخیر انداختن تجزیه و جذب داروها استفاده می‌شود بنابراین این نوع داروها در ناحیه روده جذب می‌شوند

چه مقدار اسید استئاریک در استئارات منیزیم وجود دارد؟

اسید استئاریک معمولاً بین 0.5-10 درصد وزن قرص است، در حالی که استئارات منیزیم معمولاً 0.25-1.5 درصد وزن قرص را تشکیل می دهد. بنابراین، در یک قرص 500 میلی گرمی، مقدار اسید استئاریک احتمالاً 25 میلی گرم و استئارات منیزیم حدود 5 میلی گرم است.

ساختار شیمیایی استئارات منیزیم

کاربردهای استئارات منیزیم

استئارات منیزیم نمک منیزیم اسید چرب، اسید استئاریک است. برای چندین دهه در صنایع غذایی به عنوان یک امولسیفایر، چسباننده و غلیظ کننده، و همچنین به عنوان یک عامل ضد جوش، روان کننده، آزاد کننده و ضد کف استفاده می شود.

  • معمولاً به بسیاری از غذاها، داروها و لوازم آرایشی اضافه می‌شود. در داروها و ویتامین‌ها، هدف اصلی آن روان‌کنندگي است.
  • فرآیندهای تولید پوشش خشک به طور مؤثر مورد استفاده قرار گیرد. 
  • با ممانعت از چسبیدن اجزاء مختلف در فرآیند تولید، به تسریع حرکت مواد اولیه در تجهیزات مکانیکی کمک می‌کند. 
  • این ماده همچنین به عنوان امولسیفایر
  •  چسباننده و ضخیم‌کننده
  •  ضدخوردگی، روان‌کننده
  • ترشح‌کننده و ضدعفونی‌کننده
پودر استئارات منیزیم
آزمایشگاه و مواد شیمایی

به عنوان یک ماده ضد چسبنده

در ساخت قرص ها، کپسول ها و پودرهای پزشکی استفاده می شود.از این نظر، این ماده همچنین مفید است زیرا دارای خاصیت روان کنندگی است و از چسبیدن مواد به تجهیزات تولید در هنگام فشرده سازی پودرهای شیمیایی به قرص های جامد جلوگیری می کند. استئارات منیزیم رایج ترین روان کننده برای قرص ها است. با این حال، ممکن است باعث ترشوندگی کمتر و تجزیه کندتر قرص ها و انحلال کندتر و حتی کمتر دارو شود.

استفاده موثر در فرآیندهای پوشش خشک

در تولید آب نبات های فشرده، استئارات منیزیم به عنوان یک عامل آزاد کننده عمل می کند. همچنین برای بستن شکر در آب نبات های سفت مانند نعناع استفاده می شود.
استئارات منیزیم یک عنصر رایج در شیر خشک نوزاد است و در اتحادیه اروپا و EFTA به عنوان یک افزودنی غذایی ذکر شده است.

ایمنی و مسائل بهداشتی در استفاده از استئارات منیزیم

به طور کلی در سطوح زیر 2500 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز برای مصرف انسان ایمن در نظر گرفته می شود و در ایالات متحده به عنوان ایمن (GRAS) طبقه بندی می شود. در سال 1979، کمیته فرعی FDA در مورد مواد GRAS (SCOGS) گزارش داد: “هیچ مدرکی و یا دلایل منطقی برای مشکوک بودن در اطلاعات به دست آمده در مورد استئارات منیزیم وجود ندارد که نشان دهنده خطری برای انسان نشان دهد.و در سطوحی استفاده می شود که در حال حاضر و به روشی که اکنون انجام می شود بی خطر تلقی میشود.”

آیا استئارات منیزیم برای کلیه ها و کبد بی خطر است؟

مکمل های منیزیم می توانند باعث تجمع بیش از حد منیزیم در خون شوند، به خصوص در بیمارانی که بیماری مزمن کلیوی دارند. تجمع منیزیم در خون می تواند باعث ضعف عضلانی شود، اما مستقیماً به کلیه آسیب نمی رساند. 
هیچ مدرک انسانی یا مطالعه ای وجود ندارد که نشان دهد استئارات منیزیم برای کبد مضر است.

میزان مجاز مصرف روزانه منیزیم

روزانه 350 میلی گرم
هنگامی که در مقادیر بسیار زیاد (بیش از 350 میلی گرم در روز) مصرف شود، منیزیم احتمالاً ناامن است. دوزهای زیاد ممکن است باعث انباشته شدن بیش از حد منیزیم در بدن شود و عوارض جانبی جدی از جمله ضربان قلب نامنظم، فشار خون پایین، گیجی، کند شدن تنفس، کما و مرگ ایجاد کند.

آنالیز شیمیایی

در جدول زیر میتوانید ویژگی های مدنظر خود را مطالعه کنید. نقطه ذوب تا میزان رطوبت آن در گرید پایه.

پارامتر نتیجه تست
نقطه ذوب 130 الی 140 درجه سانتی گراد
رطوبت به درصد 2-4 درصد
اسید چرب آزاد 1تا 0.5
شکل ظاهری پودر سفید رنگ

قیمت استئارات منیزیم و درخواست نمونه

برای دریافت نمونه و قیمت میتوانید با واحد فروش شرکت نادرشیمی در ارتباط باشید.همچنین میتوانید از طریق این فرم به منظور دریافت نمونه اقدام فرمایید.اگر سوالی دارید کارشناسان ما در کنارشما هستند.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
دنبال کردن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد های درون خطی
مشاهده تمام نظرات
0
از نظر شما استقبال میکنیم بازخورد خود را ثبت کنیدx