نادرشیمی

استئارات باریم به همراه ساختار و نام انگلیسی آن

استئارات باریم پودر سفید نامحلول در آب است . هنگامی که با اسید های معدنی داغ و قوی مخلوط می شود، به اسید استئاریک و نمک های باریم مربوطه تجزیه می شود. این ماده در آب نامحلول است و پس از حرارت دادن و حل شدن در حلال آلی و سرد کردن، کلوئیدی می شود. آن ها به طور گسترده ای به عنوان روان کننده های مقاوم در برابر دمای بالا برای ماشین آلات، عوامل لغزش، پایدارکننده های گرما، پایدارکننده های مقاوم در برابر نور و گرما، عوامل رهایش قالب و شتاب دهنده ها در پلاستیک ها، مهندسی مکانیک، صنایع لاستیک استفاده می شوند. در این نوشته به ویژگی های استئارات باریم کاربرد های آن و نکات ایمنی میپردازیم.

ویژگی های استئارات باریم

یک تثبیت کننده و روان کننده حرارتی عالی برای PVC و پلاستیک. همچنین ترکیب آن با استئارات های روی، کادمیوم و سرب اثر تثبیت کنندگی بسیار خوبی دارد. همچنین به دلیل خاصیت ضد آب و روان کنندگی برای پلاستیک های فلزکاری، لاستیک، واکس و گریس های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند برای پایداری حرارتی و نوری در پلاستیک ها مورد استفاده قرار گیرد. باریم استئارات اگر به تنهایی بدون ترکیب با سایر استئارت به عنوان استابلایزر عمل کند یک پایدارکننده حرارتی طولانی مدت با عملکرد روان کنندگی، بدون آلودگی سولفوریزاسیون، و رنگ پذیری اولیه خوب است.

ویژگی های شیمایی

فرمول شیمایی استئارات باریم : (C17H35COO) 2Ba میباشد. نقطه ذوب استئارات باریم درحالت پایه 120 درجه است و در حالت استابلایزری 170 درجه سانتی گراد. این ماده در آب حل نمیشود همین امر به آن خاضیت ضد آب بودن میدهد.

ساختار شیمیایی باریم

کاربرد استئارات باریم

استئارات باریم استابلایزر حرارتی و روان کننده برای ترکیب PVC شفاف است. استئارات باریم به طور کلی همراه با پایدارکننده های دیگر مانند پایدارکننده کادمیوم و پایدارکننده سرب استفاده می شود. از آن می توان به عنوان عامل صاف کننده، پوشش ها و جوهرها و به عنوان روان کننده در خشک کردن لاستیک ها استفاده کرد. همچنین یک تثبیت کننده گرما برای کوپلیمر پلی اتیلن و وینیل کلرید است، با روان کنندگی عالی و مقاومت حرارتی طولانی مدت خوب، این ماده عمدتا به عنوان تثبیت کننده برای محصولات پلاستیکی PVC مانند چرم مصنوعی، ورق صلب و لوله استفاده می شود.

گرانول PVC

کاربرد ها

– داشتن شفافیت و پایداری حرارتی خوب در پردازش در دمای بالا
– اثر هم افزایی مقاومت حرارتی خوب با استفاده از ترکیب استئارات روی، استئارات سرب، استئارات کادمیم
– می توان از آن به عنوان ماده بسته بندی برای مواد غذایی (غیر سمی)استفاده کرد که در ترکیب با استئارات روی و استئارات کلسیم استفاده می شود.
– برای استفاده طولانی مدت با سرعت بالا که ناشی از نقطه ذوب بالا است مناسب است.
– داشتن فعالیت خوب، خواص عایق

نکات ایمنی و زیست محیطی استئارات باریم

استئارات باریم نادرشیمی یک محصول غیر سمی و دوست دار محیط زیست است که قابلیت تجزیه زیستی خوبی دارد و برای کاربرد در مواد بسته بندی مواد غذایی تایید شده است.

شناسایی خطرات آزمایشگاهی

خوراکی [ رده ۴ ] سمیت حاد
استنشاق [ رده ۴ ] مسمومیت حاد
 پیش گیری:

در هنگام استفاده از این محصول غذا نخورید،چیزی ننوشید یا سیگار نکشید. دست ها و صورت خود را پس از دست زدن کاملا بشویید. اجتناب کنید از نفس کشیدن گرد و غبار یا مه این ماده. تنها در فضای باز یا در یک منطقه با تهویه مناسب استفاده کنید.
واکنش:
در صورت بلعیده شدن: بلافاصله با مرکز مسمومیت یا پزشک تماس بگیرید. دهانش را باز کنید.
در صورت استنشاق: فرد را بهوش کنید هوا باید برای تنفس راحت باشد. اگر احساس ناخوشی می کنید با پزشک تماس بگیرید

آنالیز شیمیایی استئارات باریم

در جدول زیر میتوانید ویژگی های مدنظر خود را مطالعه کنید. نقطه ذوب تا میزان رطوبت آن در گرید پایه.

پارامتر نتیجه تست
نقطه ذوب 170 درجه سانتی گراد
رطوبت به درصد 0.5 تا 2 درصد
اسید چرب آزاد 1تا 0.5
شکل ظاهری پودر سفید رنگ

قیمت استئارات سدیم و درخواست نمونه

برای دریافت نمونه و قیمت میتوانید با واحد فروش شرکت نادرشیمی در ارتباط باشید.همچنین میتوانید از طریق این فرم به منظور دریافت نمونه اقدام فرمایید.اگر سوالی دارید کارشناسان ما در کنارشما هستند.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
دنبال کردن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد های درون خطی
مشاهده تمام نظرات
0
از نظر شما استقبال میکنیم بازخورد خود را ثبت کنیدx