نادرشیمی

استئارات

استئارات فلزی یا همان صابون های فلزی یکی از تولیدات اصلی شرکت نادرشیمی میباشد.این شرکت از سال 1379 فعالیت رسمی خود را در زمینه تولید استئارات آغاز نمود.نادرشیمی دارنده کامل ترین سبد محصولی در کشور بوده.و استئارات فلزی این شرکت همواره به عنوان محصولی رد نشدنی ار دیدگاه تولیدکنندگان قابل ذکر بوده است.
شرکت نادرشیمی استئارات فلزی رایج صنایع مختلف نظیر صنعت PVC،صنایع کفش،گریس سازی،لوله و اتصالات،صنایع آرایشی و بهداشتی،لاستیک و پلاستیک،صنایع خودرو و پتروشیمی را تولید میکند.

دانلود کاتالوگ استئارات نادرشیمی

استئارات چیست؟

موادی شیمیایی هستند که کاربرد های گوناگون و متعددی در صنعت دارند.و در واقع صابون فلزی اسیداستئاریک میباشد.شکل کلی آن پودر سفید رنگ است.این ماده کاربرد های گوناگونی دارد از تثبیت کننده بودن تا روان کنندگی.این مواد در صنایع بهداشتی،سلامت،PVC،لاستیک،لاتکس،کشاورزی هم کاربرد دارند.
اما این تمام کاربرد ابن ماده نیست شما میتوانید در ادامه کاربرد های گسترده این مئاد را به تفکیک عنصرفلزی بررسی کنید.شرکت نادرشیمی با پوشش حداکثری تولید این ماده پرکاربرد با کیفیتی مثال زدنی آماده تامین استئارات مورد نیاز صنایع میباشد

رضایت مشتریان
0 %
مشتریان ثابت
0
نوع استئارات فلزی
0

استئارات آلومینیوم

ساختار استئارات آلومینیوم

جهت جلوگیری از جدا شدن رنگدانه‌های معلق در روغن و کاهش میزان روغن مورد نیاز برای خیساندن رنگدانه استفاده می شود. به طوری که با تشکیل یک لایه ژل با روغن، توان پوشش رنگ را افزایش می دهد. همچنین باعث کاهش مقدار رنگدانه مورد نیاز می‌شود، به کار می‌رود.این ماده برای تشکیل ژل در بسته‌بندی داروها و در تهیه رنگ برای مواد آرایشی استفاده می‌شود. کاربرد آن در محصولات تجاری معمولاً بی‌خطر است اما ممکن است آلومینیوم در بدن تجمع یابد.ژل‌زدن و غلیظ‌ سازی، دفع آب، شفافیت و اثر هم‌افزایی با استئارات روی یا استئارات کلسیم انجام می شود. این ترکیب در مقایسه با سایر استئارات‌های فلزی حلالیت نسبتاً بالایی در حلال‌های هیدروکربنی دارد. این ماده در آب، الکل و اتر نامحلول است. اما وقتی گرم باشد به راحتی در بنزن، اسیدها و حلال‌های معمولی حل می‌شود.

استئارات کلسیم

ساختار شیمیایی استئارات کلسیم

در واقع همان صابون فلزی اسید استئاریک است که در آن یون کلسیم چایگزین هیدروژن اسیدی شده است. حالت فیزیکی ماده تولیدی شرکت نادرشیمی پودر سفید رنگ است.این ماده نقش روان کنندگی موثری را در صنایع دارد.این ترکیب به عنوان یک ماده ضد آب و مواد افزودنی پلاستیکی به طور گسترده ای در صنایع لاستیک ، PVC ، فوم فشرده PVC ، سلامت ، مواد آرایشی ، پلاستیک و صنایع غذایی استفاده میشود. و بیشتر کاربرد این ماه را میتوان در تولید امولسیون کننده ها ، تثبیت کننده ها ، مواد آزاد کننده ، تسریع کننده ها ، مواد پایه لوازم آرایشی دید

استئارات سرب

ساختار شیمیایی استئارات سرب

 به عنوان کمک پایدار‌کننده و روان‌کننده خارجی بسیار قوی در استابلایزرهای کامپاند سرب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان تثبیت کننده حرارت PVC کاربرد دارد و دارای خاصیت روانکاری قوی در اکستروژن می‌باشد. به این ترکیب سرب نرمال (NLS)نیز گفته می‌شود.استفاده و کاربرد این ماده سبب شده تا صنایع بسیاری برای تولیدات خود از استئارت سرب استفاده کنند.شرکت نادرشیمی با تولید این ماده در سطح کیفیتی رقابتی نیاز صنایع را در ارتباط با این محصول مرتفع میکند.

استئارات کادمیوم

ساختار شیمیایی استئارات کادمیوم

دارای قدرت اکسید‌کننده یا کاهنده ضعیفی است. با این حال، واکنش‌های Redox هنوز هم ممکن است رخ دهد. اکثر ترکیبات این کلاس کمی محلول یا نامحلول در آب هستند. اگر محلول در آب باشد، محلول‌ها معمولاً نه به شدت اسیدی هستند و نه به شدت قليايي. این ترکیبات نسبت به آب واکنش‌پذیر نیستند.از نظر فیزیولوژیکی بی‌خطر شناخته شده است و در اکثر حلال‌ها نامحلول است. در مقایسه با موم‌ها، نقطه ذوب‌شدن نسبتاً بالایی دارد و در نتیجه در دمای بالاتر به حالت گریس در می‌آید.

استئارات سدیم

ساختار شیمیایی استئارات سدیم

این جامد سفید رایج‌ترین صابون است که در بسیاری از لاستیک‌ها، رنگ‌های لاتکس و جوهر یافت می‌شود . از طرفی جزئی از برخی افزودنی‌های مواد غذایی و طعم دهنده غذا است. یک سورفکتانت، پاک‌کننده، امولسیفایر و کنترل‌کننده ویسکوزیته است. اغلب در دئودورانت، خمیر دندان، صابون، آرایش، شستشوی بد، پاک‌کننده صورت، شامپو، رنگ مو و سایر محصولات مراقبت شخصی یافت می‌شود. به آرامی در آب سرد حل می‌شود. از این ماده در فرمولاسیون ابتدایی انواع چربی‌گیرها استفاده می‌شود. به عنوان یک سورفاکتانت برای کمک به حلالیت ترکیبات آبگریز در تولید اسفنج های دهان استفاده می شود. درصد استئارات سدیم بستگی به چربی مواد تشکیل دهنده دارد.

 

استئارات باریم

ساختار شیمیایی باریم

 به عنوان روان‌کننده در پلاستیک و پردازش فلز، به عنوان عامل مقاومت پلاستیک در برابر خرابی به علت گرما و نور، به عنوان یک تثبیت‌کننده برای PVC، در ترکیب مواد منفجره، برای تولید گریس و لاستیک استفاده می‌شود. عموماً به عنوان یک تثبیت کننده استفاده نمی‌شود اما یک روان‌کننده مهم برای رنگ‌آمیزی فیلم است. به طور کلی همراه با تثبیت‌کننده‌های دیگر مانند استئارات کادمیوم و استئارات سرب استفاده می‌شود. به عنوان صاف‌کننده بر روی لاک‌، روکش‌ و جوهر و به عنوان روان‌کننده و خشک‌کننده لاستیک‌ها استفاده می شود.  در کپسول‌های آتش‌نشانی خشک و نمکی برای جلوگیری از پختن استفاده می‌شود. اين ماده نسبتاً سمی در اثر بلع است. هنگامی که برای تجزیه گرم می‌شود، دود و گازهای غليظ منتشر می‌کند.

استئارات منیزیم

ساختار شیمیایی استئارات منیزیم

یک پودر سفید رنگ و چرب است. این ماده یک افزودنی است که عمدتا در کپسول‌های دارویی استفاده می‌شود و يك عامل روان‌كنندگي محسوب می‌شود. از چسبیدن اجزای یک کپسول به یکدیگر و همينطور چسبيدن كپسول به دستگاهی که کپسول‌ها را تولید می‌کند، جلوگیری می‌کند. در نتیجه می توان گفت این ماده به بهبود قوام و کنترل کیفیت کپسول‌های دارویی کمک می‌کند. ایجاد کپسول‌های دارویی بدون منیزیم‌استئارات امکان‌پذیر است اما تضمین قوام و کیفیت آن کپسول‌ها دشوارتر است. برای به تأخیر انداختن تجزیه و جذب داروها استفاده می‌شود بنابراین این نوع داروها در ناحیه روده جذب می‌شوند. به طور کلی برای مصرف خوراکی بی‌خطر شناخته شده است. اگر این ماده را بیش از حد مصرف کنید، می‌تواند اثر ملین داشته باشد. این امر منجر به تحریک مخاط روده شده و باعث اسهال و در موارد حاد باعث حرکت روده نیز می‌شود.

 

استئارات لیتیوم

ساختار شیمیایی استئارات لیتیم

بر خلاف صابون فلزات دیگر مانند سدیم و پتاسیم که کاربرد شوینده و پاک‌کنند دارند. در صنعت به عنوان یکی از مواد اولیه تولید گریس لیتیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.از واکنش نمک لیتیوم با یک اسید چرب به وجود می‌آید. برای تولید صابون‌های مبتنی بر لیتیوم از واکنش صابونی‌سازی تری‌گلیسیرید‌ها با استفاده از هیدروکسید لیتیوم یا کربنات لیتیوم بهره می‌برند.صابون‌های لیتیومی یکی از اجزای روان‌کننده و مواد آزادکننده در دمای بالا مورد استفاد قرار می‌گيرند. از آن به عنوان گریس های روان‌کننده عمومی استفاده می‌شود که مقاومت بالایی در برابر آب دارند . همچنین در دمای بالا و پایین بسیار مفید بوده که کاربردهای گسترده‌ای در خودرو، صنعت ماشین آلات سنگین و هواپیما پیدا کرده است.

استئارات روی(زینک)

ساختار شیمیایی استئارات روی

ماده ای نامحلول در هر یک از حلال‌های آلی و آب می‌باشد. این ماده زمانی که حرارت می‌بیند در حلال‌های آلی معطر مانند بنزن و هیدروکربن‌های کلر حل می‌شود. همچنین این ماده به محض سرد شدن به حالت ژله‌ای در می‌آید. اگر در مجاورت اسید قوی قرار گیرد به روی و استئاریک اسید تجزیه می‌شود.
این ماده دارای خاصیت روان‌کنندگی و رطوبت‌سنجی است. همینطور غیرسمی، غیر‌آلاینده و غیرخطرناک می باشد.

 

استئارات پتاسیم

ساختارشیمیایی استئارات پتاسیم

 کاربرد گسترده‌ای در تولید محصولات مراقبتی پوست و مو دارد. به عنوان عامل پایدارکننده و غلظت‌دهنده در فرمولاسیون محصولاتی مانند خط چشم، سایه چشم، ریمل، رژ لب، پنکک استفاده می شود. در موارد کمتری در عطرها ، دئودورانت‌ها و فرمولاسیون‌های مراقبت از مو و پوست وجود دارد.